+389 34 34 00 19; +389 34 34 00 20
 • Шифра: 19711
 • Гаранција: 24 месеци

Mobile Realme 5Pro RMX1971 Cristal Green 6,4in(1080 x 2340),Octa-core(2x2.3 GHz

 • На залиха
Редовна цена:
15599.00 ден.
Клуб цена:
12199.00 ден.
Акциска цена:
8499.00 ден.
 • Категорија: Мобилни телефони
 • Подкатегорија: REALME, Мобилни телефони
Спецификација
Mobile Realme 5 Pro Crystal Green 6.4


 • Android 9.0 (Pie)
 • Екран:6.3(2340 x 1080) IPS LCD
 • Corning Gorilla Glass 3
 • Chipset:Snapdragon 712 AIE
 • CPU:Octa-core (2x2.3 GHz Kryo 360 Gold 6x1.7 GHz Kryo 360 Silver)
 • GPU:Adreno 616
 • Интерна меморија:128GB,RAM 4GB
 • Екстерна меморија:microSD
 • Примарна камера:
 • 48 MP, f/1.8 Gran Angular
 • 8 MP, f/2.2 Ultra Gran Angular
 • 2 MP, f/2.4
 • 2 MP, f/2.4
 • Секундарна камера:
 • 16 MP, f/2.0; HDR, panorama; Video 1080p@30fps
 • 802.11a / b / g / n / ac
 • Bluetooth 2.1 + EDR, 4.0,5.0
 • Батерија:Li-Po 4035mAh
 • Слични продукти

  Редовна цена:
  {{product.Art_CenaP1 | number : 2 }} ден.
  Клуб цена:
  {{product.old_CenaP3 | number : 2 }} {{product.Art_CenaP3 | number : 2 }} ден.
  Акциска цена:
  {{product.Art_CenaP3 | number : 2 }} ден.
  BACK TO TOP