CARRIER 42QHB09D8S


Број на рати: 10 рати
 • Вкупно провизиjа (СВТ 51.09%): 12 450 ден
 • Вкупен износ за отплата: 62 450 ден
 • Датум на отплата: 23.10.2020
 • Износ на рата: 6 245 ден

Овој калкулатор е од информативен карактер, доколку сакате да го порачате овој продукт на рати, ставете го во кошничка, и на прозорецот за наплата изберете плаќање на рати со Kreddy.

31.990 ден

 

 • екстремно тивок и штедлив клима уред
 • А++ / А+++ енергетска класа на ладење и греење
 • најнова 3D DC Inverter Toshiba Carrier компресорска технологија
 • функција Follow Me и Eco, Sleep, Silent режими на работа
 • Фреон – R32
 • Golden Fin – антикорозивен и антибактериски слој врз топлинскиот изменувач
 • функција на самочистење, Eurovent сертификат
 • опсег на работа ладење – надворешна температура од -10 ÷ 46oC
 • опсег на работа греење –надворешна температура од -15 ÷ 24oC
 • Капацитет – ладење/ греење(kW) – 2,64 (1,0 ÷ 3,2) / 2,80 (0,9 ÷ 3,6)

 

 

Спореди
Количина:

Сподели:
Бренд Клими

CARRIER

МОЌНОСТ

5.5 kW

Систем

ИНВЕРТЕР СПЛИТ СИСТЕМ

Коментари за продуктот


Оценете го први “CARRIER 42QHB09D8S”

*

Custom Tab Content here.
Tail sed sausage magna quis commodo swine. Aliquip strip steak esse ex in ham hock fugiat in. Labore velit pork belly eiusmod ut shank doner capicola consectetur landjaeger fugiat excepteur short loin. Pork belly laboris mollit in leberkas qui. Pariatur swine aliqua pork chop venison veniam. Venison sed cow short loin bresaola shoulder cupidatat capicola drumstick dolore magna shankle.
Мени

Мојата кошничка

Затвори

Немате производи во кошничката.

Немате производи во кошничката.

Овој производ може да се купи на 3-36 рати.